Ads 468x60px

Корисні поради







Поради батькамКартинки по запросу діти батьки зображення
o 10 заповідей батьківства

o Фрази, які не можна говорити дитині

o Як заспокоїти дитину яка плаче?

o Якщо у дитини істерики

o Як навчитися жити спокійно, відкинувши непотрібні хвилювання і страхи

o В очікуванні чуда: психологія свята

o Чи можуть виконуватися бажання завдяки гарному настрою?

o Особливості поводження зі співрозмовниками різних психологічних типів

o Як підготувати дитину до школи

o Рекомендації батькам щодо розвитку пам’яті у дітей молодшого шкільного віку

o Як оцінювати шкільні успіхи своїх дітей

o Пам’ятка для батьків майбутнього першокласника

o Рекомендації батькам гіперактивних дітей

o Рекомендації батькам по корекції тривожності дітей

o Кілька порад батькам із формування в дітей адекватної самооцінки

o Кілька порад батькам замкнутих дітей

o Закони розумно організованого сімейного виховання школярів

o Поради батькам, які прагнуть розвивати здібності своїх дітей

o Насильство в сім’ї

o Дитяча агресивність



ДОПОМОГТИ СВОЄМУ ШКОЛЯРЕВІ


1 вересня для кожного учня – напружений стресовий час. Закінчились канікули, безтурботне літо – попереду напружена багатогодинна щоденна праця. І допомогти дітям пережити стрес початку навчального року можуть і повинні батьки.

Дотримуємось режиму.

Привчати дитину до шкільного розкладу (особливо першокласника) дуже важливо: вкладайте дитину ввечері спати і будіть її вранці раніше. Якщо влітку ваша дитина лягала спати о 23, 24 годині, а піднімалась о 9, 10 годині ранку, то гостро поставте питання про те, що під час навчання її сон розпочинатиметься о 21.30 – 22 годині, а під»йом о 7 годині. 10 годинний сон – запорука здоров»я школяра і його успішності.

Займаємось спортом.

Якщо немає протипоказань лікаря, запишіть дитину в спортивну секцію. Це допоможе тримати організм, який розвивається в тонусі. А якщо з якихось причин секція неможлива, то невелику зарядку без проблем можна робити і вдома. Головне в цій справі – регулярність і особистий приклад батьків. Який сенс розповідати дитині про користь фізкультури, якщо батьки про спорт знають лише з телевізора чи газети. Не лінуйтесь щоденно зранку всією сім»єю робити по 5-6 нескладних вправ. Ви побачите, що через місяць-другий дитина втягнеться і надалі робитиме зарядку і без вас.

Правильно харчуємось.

Раціон школяра повинен бути збалансованим. Білки, жири, вуглеводи, вітаміни – всього повинно хватати дитячому організму для повноцінної роботи. Сніданок не повинен складатись із бутербродів. Замініть цей «швидкий перекус» кашами, сиром, овочевими салатами, вареними яйцями, фруктами і сухофруктами. На обід обов»язково повинні бути перші страви. Ідеальна вечеря повинна складатись переважно з білкової їди. І знову таки важливим показником є режим. Привчайте дитину до того, що сніданок, обід і вечеря будуть відбуватись в один і той же час.

Окрім того , пам»ятайте, що велике значення для нормального самопочуття дитини мають вітаміни. Гіповітамінози призводять до швидкої стомлюваності, сонливості, дратівливості – з таким набором симптомів можна забути про успішне навчання. Допомогти підібрати комплекс вітамінів для дитини може допомогти і лікар-педіатр.

Турбуємось про чистоту.

Для дитини дуже важливо працювати і відпочивати в нормальних умовах. В кімнаті дитини повинно регулярно проводитись вологе прибирання і провітрювання. Робоче місце повинно триматись в чистоті. Не можна робити уроки в «горах» паперу: книг, зошитів тощо, на столі. Привчайте дитину регулярно прибирати книги на полиці, зошити і ручки в стіл і т.д.

Не забувайте і про особисту гігієну дитини: умивання, миття зранку і ввечері.

Психологічна підтримка дитини.

З перших днів нового навчального року у дитини будь-якого класу, а особливо першого, п»ятого і десятого, можуть виникнути труднощі адаптації до нових навчальних умов, які проявляться у плаксивості, роздратованості, замкненості, підвищеній збудливості тощо. Тому з перших навчальних днів батьки повинні бути особливо уважними, доброзичливими, турботливими до свого школяра. Знайдіть час і можливість обговорити шкільне життя дитини, її перші дні перебування в класі, налаштуйте її на позитивне сприймання школи, класу, вчителів і однокласників, наголосіть, що усі труднощі долаються. Зробіть традицією щоденне обговорення шкільного життя дитини: її перемог і складнощів. Не пропустіть момент труднощів і разом радійте її успіхам. Ваше уважне ставлення до шкільного життя дитини в перші 2-3 місяці навчання окупляться подальшим безпроблемним навчанням дитини.

Шановні батьки, пам»ятайте, що здоров»я дитини - у ваших руках. Нехитрі правила зміцнення фізичного здоров»я дитини та доброзичливе уважне і розуміюче ставлення до неї з вашого боку неодмінно дадуть добрий результат – позитивно відобразиться на здоров»ї та шкільній успішності учнів.



0 коментарі:

Дописати коментар

 

Sample text

Sample Text

Sample Text

 
Blogger Templates